Będziemy jeść robaki zamiast mięsa?

0
Będziemy jeść robaki zamiast mięsa?

Przez polskie media przetoczyła się fala dezinformacji, głosząca jakoby Unia Europejska nakazywała nam jeść robaki, a Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chciał wprowadzić zakaz spożywania mięsa w stolicy. Obie informacje są nieprawdziwe. 

Jeśli chodzi o "robaki", Unia Europejska wydała zgodę na dodawanie do produktów spożywczych mąki ze świerszczy. Tego typu produkty są dostępne w Szwajcarii od 2017 r., w Polsce również możemy kupić chrupiące świerszcze jako przekąskę. To na pewno nowatorskie źródło pożywienia, nie ma jednak mowy o jakimkolwiek przymusie. 

Jeśli chodzi o domniemany zakaz spożywania mięsa w Warszawie, źródłem informacji jest raport dla zrzeszenia miast C40 Cities, do którego należy Warszawa. Dokument ten powstał 4 lata temu (!) i zawiera wyliczenia korzyści klimatycznych dla miast jakie mogą płynąć z realizacji takich ambitnych celów jak rezygnacja z jedzenia mięsa czy jeżdżenia samochodami przez mieszkańców. W samym raporcie cele te opisane są jako punkt odniesienia, a nie wymóg prawny ani nawet realna perspektywa na najbliższe lata. 

Komentarze do wpisu (0)

Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium