Butelki na wodę nas okłamują! 0
Butelki na wodę nas okłamują!

 

Na wielu plastikowych butelkach na wodę znajdziemy napis "100% z recyklingu" albo "w 100% do recyklingu". Niestety oba te stwierdzenia są nieprawdziwe i mogą wprowadzać klientów w błąd. Do takiego wniosku doszły organizacje konsumenckie, w tym Client Earth, które wystosowały ostrzeżenie w tym zakresie do Komisji Europejskiej.

W swoim stanowisku argumentują, że zielone deklaracje na butelkach sugerują, że używanie jednorazowych plastikowych butelek może być przyjazne lub neutralne dla środowiska. Tymczasem butelki z napisem "100% z recyklingu" nigdy nie są wykonane w całości z plastiku pochodzącego z recyklingu! Nie można ich też poddawać recyklingowi w nieskończoność. Co więcej tylko 9% plastiku, jaki kiedykolwiek wyprodukowano, poddano recyklingowi. Recykling nigdy nie nadąży za ilością plastiku produkowanego na naszej planecie.

Organizacja ClientEarth wzywa firmy do rezygnacji z przekazów marketingowych, które wprowadzają w błąd i mogą odwodzić konsumentów od wyborów pro-środowiskowych, takich jak używanie butelek na wodę wielokrotnego użytku.

Komentarze do wpisu (0)

Produkt dnia
Bio Brokat - Frosty Ministerstwo Dobrego Mydła
Bio Brokat - Frosty Ministerstwo Dobrego Mydła
52,00 zł
/ szt.
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium