Naturalne filtrowanie wody 0
Naturalne filtrowanie wody

Wszyscy wiemy, że picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia jest szalenie istotne. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na picie 2-3 litrów wody z kranu dziennie, ze względu na zły stan rur, czy jej nieciekawy smak. Z drugiej strony, kupowanie wody w plastikowych butelkach każdego dnia to ogrom niepotrzebnych śmieci i całkiem spory wydatek. Co w takim razie można zrobić w tej sytuacji? Filtrować wodę z kranu przy pomocy naturalnych filtrów węglowych!

 

Jak działa naturalny filtr węglowy? 

Filtr z węgla aktywnego działa jak naturalny magnes na zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie. Pojedynczy gram węgla drzewnego, dzięki swojej porowatej strukturze, może mieć powierzchnię nawet do 1500 m2, czyli zasadniczo 6 razy większą niż powierzchnia kortu tenisowego - dlatego skutecznie adsorbuje toksyny. 

  • Usuwa metale ciężkie

Na poziomie mikroskopijnym węgiel aktywny przyciąga dodatnio naładowane metale ciężkie, takie jak chlor, rtęć i ołów, które szybko wiążą się z dużą powierzchnią węgla, usuwając w ten sposób szkodliwe elementy z wody.

  • Mineralizuje wodę

Naturalny filtr węglowy wzbogaca wodę o takie minerały jak magnez, czy wapń, które są niezwykle korzystne dla naszego zdrowia. Jeśli borykasz się z niedoborami wspomnianych wyżej minerałów, warto rozważyć korzystanie z filtrów węglowych.

  • Poprawia smak i zapach wody

Wiele osób nadal kupuje butelkowaną wodę z marketu na co dzień, z uwagi na zły smak kranówki. Zwykle smak wody z kranu jest spowodowany obecnością chloru i innych podobnych substancji o nieprzyjemnym zapachu i smaku. Aby woda z kranu była dla nas bezpieczna do picia, musi ona być dezynfekowana chlorem, ale to wcale nie oznacza, że musimy go pić! Filtry z węgla drzewnego usuwają chlor i pozostawiają wodę o pysznym, delikatnie słodkim smaku.

  • Usuwa bakterie

Poza usuwaniem metali ciężkich, porowata struktura węgla wyciąga z wody także bakterie, na przykład szczególnie często występującą w wodzie i bardzo szkodliwą bakterię E.coli.

  • Równoważy kwaśne pH

Kwaśne pH wody może zniszczyć szkliwo zębów, powodować ubytki i zwiększać ryzyko próchnicy. Filtry węglowe podnoszą pH wody, dzięki czemu zapobiegają wymienionym problemom. 

Gdzie kupić filtr węglowy?

Na przykład w Na Gramy :) W naszej ofercie znajdziesz dwa rodzaje filtrów marki KURO-Bō, która jako pierwsza na świecie stworzyła filtry tego typu. Filtry oczywiście pakowane są bez plastiku, a marka stworzyła nawet listę z pomysłami na domowe wykorzystanie zużytych filtrów! Po zakończeniu użytkowania filtra można użyć go jako odwilżacza powietrza w łazience, pochłaniacza zapachów w lodówce lub kociej kuwecie, czy nawozu do roślin.

 

Jak używać filtra z aktywnym węglem KURO-Bō?

  1. Aktywuj filtr - Wrzuć filtr do niewielkiego garnka/rondelka z gotującą się wodą z kranu z gotuj filtr przez 10 min. Następnie wyjmij i pozostaw do ostygnięcia. 
  2. Filtruj wodę - Napełnij pojemnik lub butelkę wodą z kranu, którą chcesz przefiltrować (w przypadku filtra Sticks - do 3 litrów wody, a przy filtrach Koins - do 1 litra wody) i wrzuć filtr. Naturalny proces oczyszczania rozpocznie się natychmiast, jednak dla uzyskania najlepszych efektów należy odczekać kilka godzin, w zależności od wielkości filtra węglowego (Sticks - 6-8 godzin, a Koins - 2 godziny). 
  3. Reaktywuj - Po pierwszym i drugim miesiącu codziennego użytkowania filtra, należy go ponownie gotować przez 10 min i pozostawić do ostygnięcia. 

Po upływie 3 miesięcy można wymienić filtr na nowy. Jeśli jednak po kolejnym wygotowaniu woda nadal smakuje, tak dobrze, jak wcześniej, można korzystać z tego samego filtra i nie trzeba go wymieniać :) 

 

A jeśli ten artykuł jeszcze Cię nie przekonał, marka KURO-Bō zebrała na swojej stronie internetowej artykuły naukowe potwierdzające dobroczynne działania węgla drzewnego przy filtrowaniu wody.

Komentarze do wpisu (0)

Produkt dnia
Bio Brokat - Frosty Ministerstwo Dobrego Mydła
Bio Brokat - Frosty Ministerstwo Dobrego Mydła
52,00 zł
/ szt.
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium