Tanie zakupy przez internet

0
Tanie zakupy przez internet

Tanie zakupy przez internet - co za nimi stoi?

Na polskim rynku coraz bardziej rozpychają się chińskie platformy zakupów przez internet takie jak Aliexpress czy modowe Shein. Ostatnio bardzo agresywnie reklamuje się nowa platforma Temu. Wszystkie te miejsca cechują bardzo konkurencyjne ceny i … często niska jakość, zawodność oraz brak poszanowania norm ekologicznych, prawa pracy czy licencji.

Na stronie Shein znajdziemy niewiarygodnie duży wybór ubrań w bardzo niskich cenach. Bardzo często design jest kopiowany od droższych marek, oczywiście nie przejmując się przy tym prawami autorskimi. Ubrania szyte są w Chinach z kiepskiej jakości materiałów, w fatalnych dla pracowników warunkach. Brak jakiejkolwiek kontroli prawnej nad procesem produkcji sprawia, że często ubrania z Shein zawierają materiały szkodliwe dla zdrowia.

Kupujący na Aliexpress skarżą się przede wszystkim na podróbki, błędy w opisach oraz nierzetelnych sprzedawców. Wątpliwości budzi też bezpieczeństwo danych osobowych. A transport nietrwałych, szybko zużywających się produktów z Chin do Polski niesie za sobą potężny ślad węglowy. 

Komentarze do wpisu (0)

Produkt dnia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium